avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Poprire cont bancar
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Poprire cont bancar

buna ziua. Administratia financiara poate pune poprire pe un cont de persoana fizica pentru o datorie pe PFA? am un pfa si are restante la fisc . mi se poate pune poprire pe conturile mele personale? multumesc!
Cel mai recent răspuns: olesa , utilizator 22:55, 25 August 2014
Da , PFA raspunde cu patrimoniul propriu , fara limita , adica patrimoniul dvs personal
ca persoana fizica
Silviuvox a scris:

buna ziua. Administratia financiara poate pune poprire pe un cont de persoana fizica pentru o datorie pe PFA? am un pfa si are restante la fisc . mi se poate pune poprire pe conturile mele personale? multumesc!


Da,am patit-o eu.


www.avocatnet.ro/content/for...
Ultima modificare: Luni, 25 August 2014
olesa, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datorii din tva ionangelica ionangelica Sotul meu este intreprindere individuala; in urma unui control de la fisc i-a calculat de plata TVA -17000lei , impozit 7000lei si mai are si la sanatate ... (vezi toată discuția)
Raspunderea pfa in caz de insolventa amuller amuller Buna ziua. As dori sa va rog sa-mi aspundeti la cateva intrebari legate de raspunderea PFA in cazul insolventei. Este posibil sa se ajunga la executare silita ... (vezi toată discuția)
Deschidere cont bancar traducãtor autorizat/profesie liberala Ioana_Andreea Ioana_Andreea Buna ziua, Pentru a deschide PFA pentru traduceri (7430) trebuie sa merg la Registrul Comertului pentru Codul Unic de Inregistrare? Intreb asta pentru ... (vezi toată discuția)