Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Poprire cont bancar
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Poprire cont bancar

buna ziua. Administratia financiara poate pune poprire pe un cont de persoana fizica pentru o datorie pe PFA? am un pfa si are restante la fisc . mi se poate pune poprire pe conturile mele personale? multumesc!
Da , PFA raspunde cu patrimoniul propriu , fara limita , adica patrimoniul dvs personal
ca persoana fizica
Silviuvox a scris:

buna ziua. Administratia financiara poate pune poprire pe un cont de persoana fizica pentru o datorie pe PFA? am un pfa si are restante la fisc . mi se poate pune poprire pe conturile mele personale? multumesc!

Da,am patit-o eu.

www.avocatnet.ro/content/for...
olesa, utilizator