Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Firma in insolventa --cum pun in executare o sentinta ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Firma in insolventa --cum pun in executare o sentinta definitiva ?

buna ziua,,impotriva angajatorului am o sentinta definitiva (plata drepturi salariale),intre timp acesta solicita intrarea in insolventa,m-am inscris la masa credala ,ce urmeaza sa fac ?Care este ordinea de plata ,cum se va face aceasta (In rate,integral ),cand se intampla ?Pot depune plangere penala impotriva angajatorului pt.ca a tergiversat punerea in executare prin tot felul de tertipuri (concordat financiar...)va multumesc
Tinand cont de fatul ca societatea este in insolventa, in acest moment nu mai aveti ce sa faceti. Daca v-ati inscris la masa credala,fiind a doua categorie ce urmeaza a fi platita. Primele sume fiind cea cu procedura de insolventa, apoi sumele datotate angajatilor. Tineti legatura cu administratorul judiciar si eventual participati la adunarile creditorilor pentru a urmarii vanzarile ce urmeaza sa fie facute si distribuirea sumelor obtinute.
va multumesc