Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL-D
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL-D

Buna ziua, am si eu o intrebare se mai pot inregistra SRL-D din programul pentru tineri nu vreau fonduri as dori sa infiintez o firma pentru beneficiile fiscale, deci daca ma puteti ajuta va rog postati va rog ca de cei de la AIPPIMM chiar nu pot sa dau la telefon iar o vizita chiar nu le pot face in viitorul apropiat, multumesc frumos!
StrViorel, utilizator
da se poate infiinta, mai nou am citit ca au scos limita de varsta.
Mult succes
IONICA VADUVA a scris:

da se poate infiinta, mai nou am citit ca au scos limita de varsta.
Mult succes

dar se pot face firme si in momentul de fata sau trebuie sa astept pana incepe iar programul?

"Noul act normativ pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 6/2011 pentru stimularea înfiinţării şi dezvoltării microîntreprinderilor de către întreprinzătorii tineri a fost adoptat de Senat în 2 iunie şi de Camera Deputaţilor (Cameră decizională) în 11 iunie. Apoi, legea a fost publicată în Monitorul Oficial nr. 506/2014, urmând ca noile prevederi să se aplice din 11 iulie 2014."
Se pot face si acum, doar ca trebuie sa verifici daca mai sunt fonduri, sunt cam 550/an, din cate am gasit pe net pana pe 25.05.2014 au putut fi depuse dosare pentru obtinere fonduri, nu cred ca se referea si la infiintare de societati.
Mult succes
IONICA VADUVA a scris:

"Noul act normativ pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 6/2011 pentru stimularea înfiinţării şi dezvoltării microîntreprinderilor de către întreprinzătorii tineri a fost adoptat de Senat în 2 iunie şi de Camera Deputaţilor (Cameră decizională) în 11 iunie. Apoi, legea a fost publicată în Monitorul Oficial nr. 506/2014, urmând ca noile prevederi să se aplice din 11 iulie 2014."
Se pot face si acum, doar ca trebuie sa verifici daca mai sunt fonduri, sunt cam 550/an, din cate am gasit pe net pana pe 25.05.2014 au putut fi depuse dosare pentru obtinere fonduri, nu cred ca se referea si la infiintare de societati.
Mult succes

ok multumesc frumos, pe mine nu ma interesa finantarea doar beneficiile fiscale ma interesau
Am Intrperindere Individuala, pot sa trec la SRL-D, daca da pot sa ma inscriu programul ``Programul pentru stimularea infiintarii si dezvoltarii microintreprinderilor de catre intreprinzatorii debutanti in afaceri``?