avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Sechestru cont bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Sechestru cont bancar

S-ar putea sa nu fi postat in categoria potrivita , in cazul asta imi cer scuze.

Daca pierd un proces civil si trebuie sa platesc , si nu fac asta , poate sa imi fie sechestrat contul bancar , ca persoana caruia ii datorez banii sa ii primeasca?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:35, 28 August 2014
Daca nu platiti se ajunge la executare silita si vi se poate infiinta poprire pe venituri, pe conturi, pot fi vandute bunuri aflate in proprietatea dvs pana platit silit tot ce aveti de plata.
Ce fel de bunuri care imi apartin pot fi confiscate , in afara de locuinta si masina?
Nu sunt confiscate, ci vandute la licitatie.
Daca aveti masina sau/si imobil, poate fi suficient :).
Toate in afara de cele considerate de necesitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita pt.credit negarantat alexia2004 alexia2004 Buna seara, ziceti mey si mie, cum e treaba cu executarea asta silita: daca am un credit garantat cu ipoteca, pe un imobil a carei valoare (actuala) este mai ... (vezi toată discuția)
Executare silita iulian56 iulian56 Buna ziua tuturor ! Daca Banca sau orice creditor, persoana juridica sau fizica, a procedat la punerea in aplicarea a executarii silite prin poprire pe ... (vezi toată discuția)
Recuperare prejudiciu myryam myryam Buna ziua,am o intrebare : daca o persoana nu are bunuri,conturi bancare sau alte venituri pe numele lui si nu poate fii executat silit pentru recuperarea ... (vezi toată discuția)