Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Sechestru cont bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Sechestru cont bancar

S-ar putea sa nu fi postat in categoria potrivita , in cazul asta imi cer scuze.

Daca pierd un proces civil si trebuie sa platesc , si nu fac asta , poate sa imi fie sechestrat contul bancar , ca persoana caruia ii datorez banii sa ii primeasca?
Daca nu platiti se ajunge la executare silita si vi se poate infiinta poprire pe venituri, pe conturi, pot fi vandute bunuri aflate in proprietatea dvs pana platit silit tot ce aveti de plata.
Ce fel de bunuri care imi apartin pot fi confiscate , in afara de locuinta si masina?
Nu sunt confiscate, ci vandute la licitatie.
Daca aveti masina sau/si imobil, poate fi suficient :).
Toate in afara de cele considerate de necesitate.