Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Preluare firma......
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Preluare firma......

am si eu o intrebare ,ce trebuie sa fac ca sa pot prelua o firma fara datorii si inchis temporar pt ca nu are activitate ,ma intereseaza ce acte am nevoie ce taxe trebuie sa platesc si daca este necesar ca sa merg la notar pt a preula firma respectiva.
Mai intai aplicati clauza privind continuitatea activitatii societatii cu mostenitorii.Dupa ce rezolvati acest aspect pe baza unei HGA , mergti la un notar si apoi la ONRC