Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Referent specialitate marketing
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Referent specialitate marketing

Buna ziua
as avea o intrebare
daca doresc sa incadrez pe cineva in functia :referent de specialitate marketing, este obligatoriu sa fi absolvit o facultate cu specializarea in marketing?
m-am uitat la codul COR si sunt mentionate doar studii superioare...
si nu stiu daca pot incadra avand o alta facultate dar are experienta in marketing

multumesc
Unde legea nu distinge, nici interpretul nu trebuie sa distinga. Aceasta regula tine seama de faptul ca, unei formulari generale a textului legal trebuie sa-i corespunda o aplicare a sa tot generala, fara a introduce distinctii pe care legea nu le contine.