avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transmitere revisal prin email cu semnatura electronica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transmitere revisal prin email cu semnatura electronica

buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca in cazul in care am inregistrat un contract individual de munca in revisal , dar din motive tehnice nu il pot transmite on-line la itm in ziua anterioara inceperii activitatii persoanei respective, este vreo problema si risc o amenda, sau pot sa-l transimit si dupa remedierea defectiunii.
In cazul in care este o problema va rog sa imi dati informatiile necesare transmiterii pe baza de semnatura electronica prin e-mail, deoarece nu reusesc sa gasesc pe site-ul inspectiei muncii care sunt pasii de urmat.
Va multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 21:37, 29 August 2014
Revisalul poate fi transmis prin email, pe baza de semnatura electronica.

Angajatorii care detin semnatura electronica extinsa, bazata pe un certificat calificat, obtinut de la un furnizor de servicii de certificare in conditiile Legii nr. 455/2001 privind semnatura electronica, pot depune la REVISAL-ul la adresa de e-mail pusa la dispozitie de Inspectia Muncii.

Stim ca poate fi transmis prin email si avem semnatura electronica, dar nu cunoastem pasii de urmat, asta ne intereseaza
Incercati sa sunati la Inspectia Muncii poate aflati ceva mai exact de la acestia:
Tel. 021/302.70.30
sau
Fax 021/302 70 64
Multumesc frumos, incerc de trei zile si nu reusesc
Incercati la ITM-ul teritorial sau la alt ITM din tara . Despre ce ITM ar fi vorba?

Din cate cunosc , aceasta procedura nu este inca functionabila.

Alte discuții în legătură

Transmisie revisal CROSETEL CROSETEL Buna seara Va rog frumos sa-mi spune-ti pana la ce ora se poate transmite Revisalul? Multumesc (vezi toată discuția)
Cum trebuie realizata transmiterea modificarii din revisal, la itm ? LuchianSeb LuchianSeb Buna ziua. Va rog spuneti-mi si mie cum trebuie transmis la ITM acel fisier salvat de tip ,,RVS\'\' ca urmare a modificarii operate in REVISAL a salariului ... (vezi toată discuția)
Revisal Sorin Farcas Sorin Farcas O mica definitie si mici explicatii vis-a-vis de ...REVISAL? (vezi toată discuția)