avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transmisie Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transmisie Revisal

Buna seara

Va rog frumos sa-mi spune-ti pana la ce ora se poate transmite Revisalul?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:37, 3 Noiembrie 2015
Nu exista ora pentru transmiterea REVISAL-ului online.

Insa vedeti prevederile art.2553 C.civ., si anume;
Art. 2553 - Termenul stabilit pe zile

(1) Când termenul se stabileşte pe zile, nu se ia în calcul prima şi ultima zi a termenului.

(2) Termenul se va împlini la ora 24,00 a ultimei zile.

(3) Cu toate acestea, dacă este vorba de un act ce trebuie îndeplinit într-un loc de muncă, termenul se va împlini la ora la care încetează programul normal de lucru.
Dispoziţiile Art. 2556 rămân aplicabile.
Eu acum sunt la serviciu si vroiam sa stiu daca pot transmite acum o incetare de contract.

Multumesc
Puteti transmite acum o incetare a c.i.m. in REVISAL.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Data incetare cim-demisie cu acordul partilor danielandrei danielandrei Daca un angajat face o cerere de demisie, cu acordul partilor si scrie pe ea, ca doreste aprobarea incetarii ctr. cu art 55b, incepand cu data de 14.05.2015, ... (vezi toată discuția)
Transmitere revisal prin email cu semnatura electronica vanatorul vanatorul buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca in cazul in care am inregistrat un contract individual de munca in revisal , dar din motive tehnice nu il pot transmite ... (vezi toată discuția)
Desfacere contract dupa perioada de proba ChristiPatrick ChristiPatrick Mi s-a desfacut contractul de munca dupa 93 zile in baza motivului ca sunt in perioada de proba. Mentionez ca eu lucrez de la bun inceput in conditii grele si ... (vezi toată discuția)