Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transmisie Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transmisie Revisal

Buna seara

Va rog frumos sa-mi spune-ti pana la ce ora se poate transmite Revisalul?

Multumesc
Nu exista ora pentru transmiterea REVISAL-ului online.

Insa vedeti prevederile art.2553 C.civ., si anume;
Art. 2553 - Termenul stabilit pe zile

(1) Când termenul se stabileşte pe zile, nu se ia în calcul prima şi ultima zi a termenului.

(2) Termenul se va împlini la ora 24,00 a ultimei zile.

(3) Cu toate acestea, dacă este vorba de un act ce trebuie îndeplinit într-un loc de muncă, termenul se va împlini la ora la care încetează programul normal de lucru.
Dispoziţiile Art. 2556 rămân aplicabile.
Eu acum sunt la serviciu si vroiam sa stiu daca pot transmite acum o incetare de contract.

Multumesc
Puteti transmite acum o incetare a c.i.m. in REVISAL.