avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariu de baza functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariu de baza functionar public

Care este salariul de incadrare al unui functionar public in 2014,avand in vedere ca in 2014 nu se aplica coieficientii de ierarhizare?
Cel mai recent răspuns: floryyyy , utilizator 13:48, 29 August 2014
OUG nr. 103/2013 - salarizarea personalului platit din fonduri publice in anul 2014, precum si alte masuri in domeniul cheltuielilor publice
Art. 5. - (1) In anul 2014, pentru personalul nou-incadrat pe functii, pentru personalul numit/incadrat in aceeasi institutie/autoritate publica pe functii de acelasi fel, precum si pentru personalul promovat in functii sau in grade/trepte, salarizarea se face la nivelul de salarizare in plata pentru functiile similare din institutia/autoritatea publica in care acesta este incadrat sau din institutiile subordonate acestora, in cazul in care nu exista o functie similara in plata
(2) Pentru functionarii publici care se transfera, sunt redistribuiti din corpul functionarilor publici sau sunt reintegrati in functie, potrivit legii, in cursul anului 2014, salarizarea se face la nivelul de salarizare in plata pentru functiile similare din institutia/autoritatea publica in care acesta este incadrat
(3) In cazul functionarilor publici nou-incadrati sau promovati, nivelul de salarizare in plata pentru functiile similare este cel corespunzator treptei 3 de salarizare utilizate in anul 2010
....
Buna ziua. Sunt Angajat ca functionar public de la 01 iunie 2014 la o primarie. Doresc sa stiu care este salariul de incadrare la functionar public-inspector debutant cu studii superioare intrucat am fost incadrat cu 850 lei si de la 01 iulie 900 lei.Este correct sau nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu bugetar dansorin88 dansorin88 Buna ziua, am si eu o intrebare la dvs. De curand mam angajat la o autoritate a guvernului, pe functia de consilier juridic debutant, iar in ordinul de numire ... (vezi toată discuția)
Salarizare functionari publici 2014 grun grun Daca se angajeaza un functionar public cu data de 01.09.2014 la o primarie de comuna de categoria 3 ,avand o vechime totala in munca de 10 ani ce venituri o ... (vezi toată discuția)
Salariul unui consilier debutant florentinadaniela florentinadaniela Buna ziua, Pentru un post de consilier clasa I, grad profesional debutant, cu studii superioare, in cadrul serviciului financiar contabilitate, care este ... (vezi toată discuția)