Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cont bancar al asociatiei de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cont bancar al asociatiei de proprietari

ulterior injuriilor aduse de administratorul cladirii, am mers la primarie la dept aferent pentru a gasi o solutie de-a evita orice contact cu acesta (cu administratorul) mi s-a spus ca pot plati prin contul bancar al asociatiei de proprietari, DAR presedinta asociatiei (mentionez ca este soacra administratorului si ambii actioneaza impreuna in toate marsaviile lor) imi spune ca NU are contul IBAN si ca administratorul il are, ieri i-am spus administratorului sa-mi dea contul IBAN deoarece doresc sa continui plata intretinerii prin intermediul bancii, si astfel sa evit orice consum nervos si sa ma apar de injuriile acestuia, DAR mi-a raspuns ca nu-l are si ca presedinta il are si ca va sterge pe jos cu mine (iar!! inca o alta injurie de care ma puteam lipsi), cei doi tin pisica de coada si-o arunca unul in ograda altuia facand din mine minge de baschet; ce pot sa fac ca sa obtin acest cont si sa "scap" de cei doi care au un comportament dictatorial in cladire. am apelat la o avocata din cladire (care a fost sau inca este cenzor) si mi-a spus ca poate nu-l au!! eu consider ca au obligatia de-a avea un cont odata formata legal asociatia, care oricum o vad ca ilegala datorita nenumaratelor abuzuri, foarte multe de enumerat aici.
ContSters324705, utilizator
Eu as trimite prin mandat postal si la rubrica de explicatii as preciza luna pentru care platesc
mai adaug ca ulterior abuzurilor (atat verbale cat si financiare) insotite si de minciuni sfruntate doresc sa ies cu totul din aceasta asociatie si implicit vreau sa aflu daca este posibil, sunt aproape total independenta (mai ramane sa ma debransez de la gaz) ce-ar mai ramane de facut ? (cheltuieli de tip gunoi, om de servici? care oricum nu-si face datoria, curtea interioara fiind vesnic mizerabila, dar este "pila" administratorului) ca sa ma descotoresesc de administrator si presedinta din iad
Aveti mai multe variante de a va achita obligatiile de intretinere
Puteti trimite c/v intretinere printr-un vecin,prin mandat postal cu confirmare de primire ,deschizand cont personal pe care sa il anuntati la asociatie pe care sa il alimentati periodic cu suma de intretinere
Aspectul ca administratorul si presedintele de asociatie de proprietari sunt membrii aceleiasi familii,ridica reale suspiciuni privitor la obiectivismul si impartialitatea cu care presedintele de asociatie de proprietari factor de decizie,poate controla activitatea administratorului factor de executie
@Ynocentta
Nu incetati sa dati sfaturi aiuristice? Cum sa deschida cont personal si sa-l anunte la asociatie?
Si asociatia cum isi ia banii din contul personal al utilizatoarei.

Interventie moderator
Vi s-a mai atras atentia asupra acestui raspuns pe care l-ati mai dat de cateva ori.
Este ultima data cand mai permit postarea unor asemenea aiureli. Data viitoare va sterg tot mesajul chiar daca el contine si informatii folositoare.
@Elga, multumesc pentru obiectivitate; ceea ce trebuie sa fac este sa obtin contul asociatiei de trei lulele trei surcele, pe care ambii refuza sa mi-l dea din motive pe care le stiu doar acesti doi parteneri in marsavie, respectiva presedinta si ginerele ei administratorul penal