Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Concesionarea cabinetului medical
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Concesionarea cabinetului medical

Buna ziua! Am solicitat Consiliului Local Comunal concesionarea spatiului in care functioneaza cabinetul medical, in baza Hotararii nr.884/2004 care stabileste valoarea redeventei la 1 euro/mp/an in primii 5 ani,urmand ca dupa 5 ani redeventa sa fie stabilita in functie de pretul pietii(pana acum a existat contract de comodat).Consiliul Local a decis sa nu acorde concesiune motivand ca redeventa este prea mica si sa dea spatiul spre inchiriere,caz in care ar putea cere o suma mai mare.Au procedat legal?Va multumesc!

se schimba destinatia, asa-i?
Nu,nu-i schimba destinatia,vor sa inchirieze medicilor care functioneaza in prezent ,nu sa concesioneze,asa cum prevede legea .