Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda rovinieta

Buna ziua, am vandut masina anul trecut am scos-o de la fisc, actualul propietar se pare ca nu a pus-o pe numele lui si a circulat fara rovinieta. amenda a venit pe numele meu. Am fost avizat de postarita astazi.Ce se intampla in cazul in care nu merg sa ridic plicul cu amenda ?
Multumesc
mai bine ridicati-l si contestati amenda, dovediti ca ati instrainat si cui......altfel amenda va deveni titlu executoriu si va trebui sa contestati executarea cand o sa vina la primarie.
Ridicati amenda, contestati-o.
Daca pierdeti... dati in judecatat cumparatorul pentru neindeplinirea obligatiei de inregistrare pe numele sau, lucru care a atras amendarea dumneavoastra.
Aveti sanse mari de castig in cea de a doua actiune in instanta. Problema e daca aveti ce sa-i executati, daca are bunuri.
Inainte de toate, luati legatura si cu el! Poate intelege sa o plateasca si sa inregistreze masina pe numele sau
AvTudor_com, utilizator