avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1872 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Plata catre partener extern proiect nerambursabil
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Plata catre partener extern proiect nerambursabil

Am un proiect finantat din fonduri nerambursabile. Am primit prefinantarea in cont. Acum urmeaza sa trimitem o parte din prefinantare unui partener din UE. Intrebarea mea este daca pentru acest transfer este nevoie de factura? Suntem institutie publica, deci neplatitori de TVA.

Alte discuții în legătură

Asociatiile non - profit otilia_iulia otilia_iulia Pot emite facturi pentru sumele de bani incasate ca urmare a activitatilor desfasurate? Cum e cu TVA-UL ? (vezi toată discuția)
Am sanse sa gasesc investitor pentru suma de 3000 euro? anamariarus anamariarus Buna seara. Am un SRL-D infiintat de o luna, fara activitate. Am depus la OTIMMC Cluj un proiect de finantare nerambursabila din fonduri guvernamentale pentru ... (vezi toată discuția)
Taxe si impozite datorate pentru activitati independente Bedea Olga Bedea Olga Un ONG implementeaza un proiect finantat din fonduri nerambursabile de la UE in domeniul socio-comunitar. Pentru derularea proiectului ,pe langa persoanele ... (vezi toată discuția)