Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sentinta inst.fond si decizie recurs lipsite de temei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sentinta inst.fond si decizie recurs lipsite de temei legal

buna ziua ,va rog am nevoie de un raspuns urgent-este vorba de o sentinta civila a instantei de fond (pt.titlul de proprietate cf.leg.18/1991) ,mentinuta de catre instant de recurs. Aceasta a fost pronuntata in anul 2010 in baza unei HCJ/1991 care fusese desfiintata si inlocuita cu o alta HCJ in anul 2009-pentru acelasi TP.Conf.art.304/5.9- orice hot.data In baza unei alte hot.sau a unui act administrative care a fost desfiintat pina la data declararii recursului ,aceasta este lipsita de temei legal deci este nula .Doresc sa stiu ce sa fac pentru ca primaria vrea acum sa o puna in aplicare si sa modifice TP in baza acestora. Doresc sa se declare NULE aceste acte si sa nu mai poata modifica TP-ul.
Va multumesc anticipat...
Buna dimineata,

adresati-va unui avocat specializat in litigii de tipul acesta.