Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Autentificare probe Audio, Video
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Autentificare probe Audio, Video

Buna ziua,

sunt Andrei si in momentul de fata sunt implicat intr-un proces de divort insa marea mea problema o constituie autenticitatea probelor (audio,video) pe care le detin.
Ma poate ajuta cineva va rog in acest sens? Unde pot autentifica aceste probe pentru a putea fi admise ca probe legale in cadrul procesului?

Multumesc !
Incercati sa administrati probele clasice si uzitate in mod normal in cadrul unui proces inscrisuri,martori,interogatoriu,urmand a depune in completare si celelalte probe.
In instanta se va cere de catre partea adversa, daca veti depune aceste probe, efectuarea unei expertize judiciare pentru confirmare/ infirmare voce/ video.
Orice alta confirmare, extrajudicara, nu are sustinere in fata instantei.