Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare cota mostenita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare cota mostenita

Exista 4 mostenitori,succesiunea s-a inchis iar unul dintre ei doreste sa scape de cota ce i revine,ceilanti 3 nu au banii, a intervenit un vecin si spune ca plateste pretul pe cota celui care doreste sa scape de ea.
Iesirea din indiviziune nu s-a facut sau vreun partaj.

Este posibil? o instrainare,cedare,schimb sau altele ??? nu exista cadastru
Incheiati antecontractul de vanzare-cumparare.