avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Grup de firme
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Grup de firme

Buna ziua. In cazul unui grup de firme,in nr. de 3, in ce cadru legal angajatul uneia dintre firme poate intreprinde activitati in cadrul altei firme din grup?







Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:37, 8 Septembrie 2014
In urmatoarele situatii :
- delegare
- detasare
- angajare cu c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta pentru dosarul de pensionare danpoe danpoe Buna ziua, In perioda 1986 - 1993 am fost angajat la o intreprindere din Bucuresti; incepand cu 1987 si pana in 1993 (cand m-am transferat la alta ... (vezi toată discuția)
Detasare , delegare sau ... ? klevente klevente Buna ziua. Sunt in urmatoarea situatie :Firma X (unde sunt angajat) a incheiat un cuntract cu firma Y si pe baza ecestei contract eu ca angajat al firmei ... (vezi toată discuția)
Societate straina angajeaza romani si presteaza servicii pentru o societate din romania? este legal? madalinalina madalinalina Am si eu o intrebare. O societate straina, fara sediu sau sucursala in Romania, poate sa angajeze cetateni romani? Acestia vor presta lucrari de productie ... (vezi toată discuția)