Forum Discuţii juridice Executare silită recuperare apartament
Discuție deschisă în Executare silită

recuperare apartament

Buna ziua!
Va supun atentiei urmatoarea situatie
In calitate de garant ipotecar pt. un credit la o banca, am fost executat silit in 2012. Am facut contestatie la executare, insa nu am avut bani sa platesc cautiune pentru suspendarea executarii, prin urmare apart. a fost scos la licitatie si s-a vandut in 2013.
Stiu ca adjudecatarul l-a vandut unei alte familii (in iunie 2014) cu act de vanzare-cumparare.
intrebarile mele sunt urmatoarele
1 vanzarea a fost corecta/legala?
2. In cazul in care obtin intoarcerea executarii, mai am sanse sa-mi recuperez apartamentul?
.Multumesc anticipat celor care ma pot lamuri.
Este hazardat a emite raspuns necunoscand documentele existente la dosarul de executare silita privitor la vanzarea a fost corecta/legala?
Nu este vorba despre vanzare ,deoarece prin licitatie se adjudeca bunul dedus executari
Referitor la posibilitatea recuperarii apartamentului prin intoarcerea executari,numai in urma studierii temeinice a dosarului de executare ,persoana care stapaneste procedura se poate pronunta