avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... SRL cu datorii
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

SRL cu datorii

Buna ziua
Ma numesc alexandra am o problema la care am nevoie de sfatul dmnv
Am avut Un srl neplatitor de tva cu fostul meu prieten insa in acte numai eu
Cand ne - am despartit el a ramas cu magazinul (butic cartier) dar tot eu in acte
El la inchis neplatind datoriile catre furnizori si nereturnand acestora 2 frigidere si un automat cafea
Ca si administrator sunt singura responsabila
Care ar fi repercusiuniile?
El nu apare nicaieri deci n - am cum sa dovedesc
Cel mai recent răspuns: alexandra31 , utilizator 00:38, 22 Septembrie 2014
Nimeni?
Buna ziua,
Dvs. ca administrator al societatii sunteti responsabila.
Va puteti adresa politiei, declarandu-le furate.
Asta ar insemna fals in declaratii
Firma nu a fost inchisa oficial ia expirat contractul de inchiriere la punctu de lucru si sediu social si a golit tot inclusiv frigiderele si aparatu proprietaru nevrand sa reinoiasca contractu
Cine si cu permisiunea cui a luat bunurile care sunt in patrimoniul societatii ? Doar dvs. ca administrator puteati incuviinta mutarea bunurilor. Stiti unde se afla bunurile?
Ultima modificare: Joi, 11 Septembrie 2014
David Constantin Madalin, Evaluator
Nu stiu am aflat dupa o luna. ...
Pe mine ma intereseaza daca raspund eu direct ca persoana fizica sau SRL -u paguba totala e in jur de 30.000 Ron. .datorii furnizori
Nu am nimic pe firma sau casa masini pe numele meu

Alte discuții în legătură

Inchidere firma,neplata salariu andreeastef andreeastef buna ziua.in data de 28.03.2013,am fost anuntata telefonic de catre administratorul firmei la care lucrez ca a inchis magazinul.a doua zi desi aveam cheile si ... (vezi toată discuția)
Care este diferenta intre un srl neplatitor de tva si un srl-d? toporan florentina toporan florentina Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la intrebarea din titlu: care este diferenta intre un SRL neplatitor de TVA si un SRL-D? Multumesc frumos (vezi toată discuția)
Declarare faliment firma inactiva andreea_in andreea_in Buna ziua. Problema este urmatoarea: Firma la care sunt administratori sotul si socrul meu nu mai are activitate din octombrie 2012. Teoretic, la incetarea ... (vezi toată discuția)