Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... SRL cu datorii
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

SRL cu datorii

Buna ziua
Ma numesc alexandra am o problema la care am nevoie de sfatul dmnv
Am avut Un srl neplatitor de tva cu fostul meu prieten insa in acte numai eu
Cand ne - am despartit el a ramas cu magazinul (butic cartier) dar tot eu in acte
El la inchis neplatind datoriile catre furnizori si nereturnand acestora 2 frigidere si un automat cafea
Ca si administrator sunt singura responsabila
Care ar fi repercusiuniile?
El nu apare nicaieri deci n - am cum sa dovedesc
Nimeni?
Buna ziua,
Dvs. ca administrator al societatii sunteti responsabila.
Va puteti adresa politiei, declarandu-le furate.
Asta ar insemna fals in declaratii
Firma nu a fost inchisa oficial ia expirat contractul de inchiriere la punctu de lucru si sediu social si a golit tot inclusiv frigiderele si aparatu proprietaru nevrand sa reinoiasca contractu
Cine si cu permisiunea cui a luat bunurile care sunt in patrimoniul societatii ? Doar dvs. ca administrator puteati incuviinta mutarea bunurilor. Stiti unde se afla bunurile?
David Constantin Madalin, Evaluator
Nu stiu am aflat dupa o luna. ...
Pe mine ma intereseaza daca raspund eu direct ca persoana fizica sau SRL -u paguba totala e in jur de 30.000 Ron. .datorii furnizori
Nu am nimic pe firma sau casa masini pe numele meu