Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlul de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlul de proprietate

Salut la toti!
Sunt mostenitor cu Certificat a unei suprafete in intravilan. Nu pot face Cadastrul. In Titlul de Proprietate lipsesc specificatii de Lot si Parcela. M-am adresat instantei impotriva Primariei si Prefecturii pentru se dispune corectarea erorii. Judecatoria declina competenta si respinge actiunea. Nu depunem Recurs insa o face Primaria in intarziere. Apelul este respins pe Tardivitate. Ce putem face?
In situația descrisă deschideți o noua acțiune la instanța competenta.
Actiunea a fost depusa in Civil. Cred ca dupa notificarea Primariei am dreptul actiunii in Contencios.
Cam asa raspuns asteptam!:)