Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Pot modifica optiunea la gradinita din prog lung in ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Pot modifica optiunea la gradinita din prog lung in prog normal?

Buna ziua!
Am copilul la gradinita inscris la program lung si as dori sa optez pt program normal ( sa nu mai platesc ).Pot face acest lucru in timpul anului scolar?Sau daca reusesc sa modific la prog normal , mai pot lasa copilul, in zilele in care am nevoie, la program lung?
A mai avut cineva aceasta situatie sa ma poata ajuta si pe mine?

Multumesc
Puteti modifica cererea la inceputul anului scolar. Nu, nu puteti pe parcursul anului nici sa reveniti asupra cererii, nici sa va lasati copilul peste program. Se fac niste incadrari si se aloca niste fonduri, de aceea se fac inscrierile pe an scolar, si nu calendaristic sau semestrial.