Forum Discuţii juridice Executare silită Legea falimentului personal
Discuție deschisă în Executare silită

Legea falimentului personal

Buna ziua. Stie cineva in ce stadiu se afla Legea falimentului personal si cand va intra in vigoare? Am o notificare de la o firma de recuperari (dosarul a fost trimis de catre banca) pentru un debit neachitat. Am avut un credit credit ipotecar de 60.000 de euro din care au mai ramas 28.000. Ce se va intampla? Ma vor executa silit? Exista vreo posibilitate sa blochez executarea fiind singura locuinta? Va rog ajutati-ma cu un raspuns. Multumesc frumos.:( #-o
Nu avem o astfel de lege si nu stiu daca si cand vom avea.
Singura dvs sansa e sa va judecati cu banca pe clauze abuzive, daca le eliminati din contract, veti avea mult mai putin de platit.
Aceasta lege a fost deja aprobata in comisiile din senat. Urmeaza parlamentul sa aprobe. Oricum multumesc pentru raspuns.
Da si a ramas ca la inceput.. in aer.