Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Pot amplasa in curte o casuta de gradina fara temelie?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Pot amplasa in curte o casuta de gradina fara temelie?

Buna ziua!

Este legal sa cumpar niste dale de beton si pe ele sa pozitionez o casuta de gradina de vreo 4x3 sau 4x4 mp? Casuta intentionez sa mi-o fac singur, din lemn si osb, si sa o folosesc ca magazie ieftina. O pot construi si amplasa fara autorizatie si proiect? Oricum vreau sa o pot muta in curte, prefer sa fie o casuta mobila.
Este legal sa cumpar niste dale de beton si pe ele sa pozitionez o casuta de gradina de vreo 4x3 sau 4x4 mp?

Da,in conditiile in care achizitionati produsele cu document justificativ,este legal
Daca executati fara fundatie ,nu este necesara autorizatie de constructie
Multumesc mult pentru raspuns! Cumpar deci de la magazinele de materiale de constructii lemnul, osb-urile si dalele de beton cu factura ca sa am justificare.
teofantudorel, utilizator