Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare destinatie teren pasune-pomicol
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare destinatie teren pasune-pomicol

Buna ziua,

Sunt pe cale sa inchei un contract de concesiune cu primaria X pentru un teren cu destinatia "pasune" pe o perioada de 49 de ani. In ce conditii, sau ce demersuri presupune sa fac pentru a schimba destinatia acestuia din "pasune " in "pomicol". Am absolut nevoie ca acest teren sa aiba destinatia de pomicol.

Multumesc!
Nu se poate.
In primul rand trebuie sa fiti crescator de animale , înscris în Registrul naţional al exploataţiilor , pentru a incheia legal un astfel de contract.
In al doilea rand, livada nu face parte din categoria exceptiilor de la lege, pentru care e permisa schimbarea legala a destinatiei.