Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara

am si eu o mica neclaritate......mi-am pus apartamentul la vanzare,la mai multe agentii,una dintre ele mi-a adus un client cu prima casa,dar aceasta persoana vrea sa imprumute din banca cu 5 mii de euro mai mult decat valoarea apartamentului.meu.....spunandu-mi ca nu are sa imi dea cei 5% avans dar in schimb imi da doar 1 % sa platesc agentia si restul imi va da doar cand ridic banii din banca,plus sa oferit sa implateasca ea certificatul energetic ,in plus de asta agentia mi-a facut niste copii la contractul meu de vanzare -cumparare si la buletin...acte nu am semnat nimic....mi se poate intampla ceva daca mi-a facut copiile??/...va multumesc mult
~ Conținut șters la cerere ~
N-am [prea inteles, el ia mai mult de la banca si dv. incasati in loc de 5% avans, doar 1%?
Nu mintiti in acte, pretul ala inseamna un impozit pentru dv., o raspundere de evictiune...