Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de arenda
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de arenda

in cazul in care in contractul de arenda nivelul arendei a fost stipulat,de exemplu 1300 kg/ha/an,fara a se mentiona produsul,echivalenta se face in grau?daca da,conform carei legi?
legea arendei a fost abrogata de Codul civil... Contractul tine loc de lege, intre parti, cu condltia sa nu contina stipulari contrare legilor in vigoare.......