Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Drept de vizita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Drept de vizita

Buna ziua. Am o nelamurire: sunt divortat, am o fetita, pe care am dreptul sa o tin la mine 10 zile pe luna. Acum cateva luni fosta sotie s-a mutat in alt judet si de atunci tot avem divergente, in sensul ca ma obliga sa merg sa iau fata si sa o duc la domiciliul ei actual. Ce as putea face, legal, in privinta asta? Va multumesc!
Buna ziua,
Puteti sa va duceti sa va luati copilul si sa-l duceti inapoi.
Puteti sa ajungeti la un compromis pe cale amiabila sa luati dumneavoastra copilul si sa-l ia doamna la intoarcere.
legal daca ajungeti sa va intelegeti, veti fi nevoit sa apelati la instanta.
Poate va descurca un mediator , sa ajungeti la un acord.. dvs sa luati copilul la inceputul perioadei de vizita si mamica s-o ia inapoi.