Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat -cumul de puncte
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat -cumul de puncte

In cursul zilei de azi am primit la domiciliu o instiintare ca am acumulat 16 puncte de penalizare si ca trebuie sa ma prezint in termen de 5 zile la Politia Satu Mare, instiintarea a fost inmanata mamei mele fiindca in acest moment eu sunt plecat la Brasov. Saptamana trecuta am facut o contestatie la o amenda radar la care erau atribuite 6 puncte de penalizare , data procesului fiind stabilita pe 16 iunie.
Intrebarea mea este : aceste 6 puncte raman valabile sau se anuleaza pana la pronuntarea sentintei? caz in care as ramane cu 10 puncte.

Va multumesc.
avocat.apostol a scris:

Intr-adevar, la acea data nu aveati nevoie insa acum ca a intervenit aceasta problema, trebuie sa scoateti certificat de grefa. il puteti solicita in orice etapa procesuala in care va aflati.

Va trebuie in mod clar certificat de grefa pentru a suspenda aplicarea masurii luate politie
Daca nu aveti timpul socialmente necesar pentru a va sustine cauza,dar si pentru o abordare profesionista a problemei,apelati la serviciile unui avocat