Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Inregistrare domeniu .ro la OSIM se poate ?!
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Inregistrare domeniu .ro la OSIM se poate ?!

Buna seara, as avea nevoie de o informatie cu privire la protejarea unui domeniu .ro prin inregistrarea la OSIM, insa nu cunosc ceva. Voi da un exemplu de domeniu trezirea-la-realitate.ro, iar numele pe pagina sa ar fi "Trezirea la Realitatea a Romanilor" (font alb-negru).

Cum procedez la inregistreaza unei astfel de marci la OSIM, atunci cand completez formularul si cat m-ar costa aceasta inregistrare ?

Multumesc !
Numele de domeniu nu se protejeaza prin inregistrare la OSIM. Daca vreti, puteti incerca sa inregistrati la OSIM marca Trezirea la realitate (adica denumirea continuta de numele de domeniu).

Aspecte privind procedura de inregistrare si taxele OSIM, puteti gasi pe site-ul [ link extern ]

De asemenea, puteti consulta un avocat sau un consilier in domeniul marcilor care sa va ajute cu toata procedura de inregistrare (inclusiv selectarea claselor Nisa).