Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ANGAJARI INSTITUTII BUGETARE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ANGAJARI INSTITUTII BUGETARE

Buna ziua
La o institutie bugetara, se organizeaza concurs pentru ocuparea unui post.
Daca dupa perioada de proba, persoana care a castigat concursul . nu corespunde postului, poate sa fie angajata fara concurs, persoana care a iesit pe locul 2 la concurs .
Va multumesc.
Acea persoana nu poate fi angajata fara a fi admisa la un nou concurs.