avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1100 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ANGAJARI INSTITUTII BUGETARE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ANGAJARI INSTITUTII BUGETARE

Buna ziua
La o institutie bugetara, se organizeaza concurs pentru ocuparea unui post.
Daca dupa perioada de proba, persoana care a castigat concursul . nu corespunde postului, poate sa fie angajata fara concurs, persoana care a iesit pe locul 2 la concurs .
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:50, 17 Septembrie 2014
Acea persoana nu poate fi angajata fara a fi admisa la un nou concurs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea nr.134/2014 Danaioana Danaioana Buna dimineata, Referitor la Legea nr.134/2014, ce se intampla cu un angajat- institutie publica- care indeplineste varsta standard de pensionare si stagiul ... (vezi toată discuția)
Concurs antifrauda explorer explorer Buna ziua. Am rugamintea de a-mi oferi un sfat, o parere, asupra urmatorului subiect: de curand am participat la un concurs pentru un post de inspector ... (vezi toată discuția)
Angajat temporar - titularul isi da demisia bogdann13 bogdann13 Buna ziua! Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat! Ma numesc Bogdan si ocup un post temporarr vacant. Titulara postului si-a facut in septembrie trecut o ... (vezi toată discuția)