Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Folosesc institutiile publice borderouri de plata?
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Folosesc institutiile publice borderouri de plata?

Ce sunt borderourile de plata ?
Institutiile publice foloseau in perioada 2003-2007 borderourile de plata ?
Pt. ce plati se foloseau ?
De unde le procurau institutiile publice ?
Ce diferenta exista intre
dispozitiile de plata si borderourile de plata ?

Probabil pe un borderou intra mai multe persoane sau chiar toate platile din ziua respectiva!
- nu am reusit sa aflu nimic de la alti colegi.
Va rog ajutati-ma !
Pentru ca nu ne explicati contextul. Borderoul se foloseste in multe cazuri.

[ link extern ]
Iulian MANEA, Contabil
- mi s-a spus ca acum 2-3 ani
se faceau plati cu aceste borderouri catre diversi furnizori,
dar s-au pierdut,
- avem control
- cum se pot recupera duplicate ?
exista duplicate si la Trezorerie ?
- de unde se procurau ?