Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... INVOCARE LIPSA APARARE IN PROCES CIVIL
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

INVOCARE LIPSA APARARE IN PROCES CIVIL

Am chemat in instanta trei coproprietari pentru daune lipsa folosinta . Daca unul dintre ei invoca lipsa de aparare este valabil si pentru ceilalti doi ? Intreb asta deoarece acestia sunt certati intre ei , si nu cred ca ar dori sa aibe acelasi aparator . Un ul nu se va prezenta sigur la proces . Mi-a transmis asta . Cum vedeti situatia ?
Buna seara. Daca sunteți la primul termen, se poate cere aminarea cauzei ptr lipsa de apărare. Instanța va pune in vedere si celorlalte părți ca este singurul termen acordat in acest sens.
deci fiecare dintre piriti ar trebui aparat de catre un avocat in cazul in care nu se inteleg intre ei ? daca este aparat numai unul , ceilalti cum apar in fata judecatorului in acelasi dosar ? sigur asa va fi .primul termen ste pe 01 oct .