Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... REPREZENTARE AVOCAT
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

REPREZENTARE AVOCAT

Am chemat in judecata trei persoane in acelasi dosar civil . Am aflat ca la prima infatisare se va prezenta unul dintre ei si va cere aminare pentru lipsa de aparare . Intrebarea este : piritii fiind trei , iar in fata instantei se va prezenta numai unul , ceilalti nefiind de fata nu vor putea invoca nimic . In aceasta situatie ce am de facut ? Poate ca ceilalti nu vor sa fie reprezentati din diferite motive , nu au bani de avocat etc . Cum sa procedez ?
Buna ziua,
Chiar daca nu se prezinta si nu sunt reprezentati dosarul continua.
Daca veti dori ca printre probele administrate sa existe si interogatoriul partilor adverse atunci se vor prezenta fiind citati expres in acest sens.
Va sfatuiesc sa consultati si dumneavoastra un avocat care sa va ajute sa va formulati apararile si sa va reprezinte, eventual, in instanta.
Da multumesc dar nu cred ca ati fost atent la intrebare :am intrebat daca LA PRIMA infatisare UNUL DINTRE PIRITI (numai unul fiind przent ) invoca lipsa de aparare ce se intimpla ? DECI NUMAI UNUL , ceilalti doi fiind lipsa . Ce face instanta ? Amina ? Daca ceilalti doi nu invoca nimic nefiind prezenti ce se intimpla ? Eu ca si reclamant de exemplu pot cere ca procesul sa continue ? Ceilalti poate nu vor avocat .
Fiecare dintre piriti POT CERE UN AVOCAT SEPARAT ?
folosinta, utilizator