Buna ziua!
Mi-am facut o Intreprindere Individuala pe Intermedieri comenzi piese auto.
As dori sa stiu ce trebuie sa fac mai departe dupa ce am primit certificatul de inregistrare.Ce trebuie sa declar la fisc si in ce registre imi trebuie.Sunt putin in ceata sunt la inceput si imi este cam greu.
Va multumesc !
Cu stima Roxana
Buna seara,
Trebuie sa achizitionati registrul unic de control, registrul jurnal de incasari si plati, registrul inventar si sa depuneti declaratia 200.
Webinar: Fiscalitate și digitalizare în 2025. Ce știm și ce urmează?
ACCA, cea mai mare asociație internațională în domeniul financiar-contabil, vă invită să participați la un eveniment gratuit destinat profesioniștilor care doresc să afle cele mai recente noutăți legate de sistemul fiscal din România.
În cadrul webinarului, care va avea loc pe 26 februarie la ora 10:00, Delia Cataramă, Tax Partner Viboal FindEx, va aborda principalele modificări fiscale aplicabile în 2025 companiilor, cu focus pe impactul asupra profitabilității și cash-flow-ului acestora.