Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere sau externalizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere sau externalizare

Pana nu demult eram 2(doi) angajati intr-un departament despre care angajatorul
ne-a anuntat ca in anul urmator va fi externalizat.Sefa mea si-a dat demisia si a plecat la o alta firma.Angajatorul mi-a propus preluarea postului vacant ,dar fara a mai angaja pe altcineva pe cel de-al doilea post.Eu am acceptat dar am cerut si o marire de salariu,insa cererea a fost refuzata,deci avansarea nu s-a mai efectuat.Angajatorul mi- a propus apoi incheierea contractului de munca cu acordul partilor odata cu plata a 4 salarii compensatorii , iar in caz de refuz desfiintarea postului meu actual urmand ca postul de sef departament sa fie ocupat de catre o alta persoana ,mie platindu-mi-se 2 salarii compensatorii conform contractului colectiv de munca.Nu stiu cum sa procedez,v-as ruga sa-mi dati o mana de ajutor.
Multumesc.
Mihai_D2, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~