Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire sau ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire sau ?

am o proprietate jumate eu si jumate sotia,partea mea dona nepoatei mele in varsta de 10 ani ,dar asi dori sa nu ben eficieze si parinti micutei .cum pot face,parintii sunt despartiti iar micutia e in grija mamei sale.rog un sfat cum sa fac .va multumesc
Donati direct copilului.
Deschideti actiune de partaj a bunurilor iar partea care va revine dv. o donati micutei cu instituire de tutela .