Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... fisa de identificare a factorilor de risc profesional ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

fisa de identificare a factorilor de risc profesional si FIsa de expunere la riscuri profesionale

de cine se completează/intocmesc fișa de identificare a factorilor de risc profesional și fisa de expunere la riscuri profesionale?
Poate semna o evaluare de riscuri, daca nu are cursul de evaluator?
@cocos1
Deschideti o discutie noua si formulati intrebarea dvs., detaliind ce doriti sa aflati.
Cursul de evaluator de risc nu este nominalizat in legislatia ssm actuala.
Evaluarea de risc poate fi facuta si de catre angajator in baza unui program stabilit prin decizie interna, scrisa.