avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nelamurire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nelamurire

In data de 11-12-212 prin notar public s-a facut dezmenbrarea dupa succesiune intre subsemnatul,fratele meu si tata.
La dezmenbrarea de care am zis eu, nu am fost prezent .nici nu am avut cunostinta ca se va face.Ce ma sfatuiti sa fac?
Ultima modificare: Miercuri, 24 Septembrie 2014
andreigrigoriu, moderator
Cel mai recent răspuns: gligaradu , utilizator 13:16, 25 Septembrie 2014
Poate partaj nu dezmembrare. Cum nu ati fost prezent? Cine a semnat actul in locul dvs? Nu ati dat procura cuiva sa va reprezinte?
nu am da nici o procura nima nui
nu am fost anuntat si pe actul de care am aflat abi azi scrie act de dezmenbrare
Tot trebuia sa fiti prezent in fata notarului sa semnati actul de dezmembrare.
In cazul acesta mai pot face ceva /
?

Alte discuții în legătură

Mostenire cota parti, probleme pynu pynu Buna ziua , ma confrunt cu urmatoarea situatie : Tatal meu mai are un copil cu o alta femeie pana sa se casatoareasca cu mama mea , cu alte cuvinte am un frate ... (vezi toată discuția)
Tutela mama cu alzheimer april2001ro april2001ro Buna ziua, Mama mea are Alzheimer, cu certificat de handicap grav permanent. Eu sunt singurul ei copil si am o imputernicire prin notariat sa o reprezint in ... (vezi toată discuția)
Colete trimise din usa confiscate de vama romana-pagubitii nu au primit instiintare augustin01 augustin01 In data de 06.02.2013, a fost difuzata o stire la ProTv in care se spunea ca un container sosit din USA NY expediat de o firma americana a fost confiscat de ... (vezi toată discuția)