avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... formular cerere intampinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

formular cerere intampinare

intrucat singura posibiliate de a obtine incadrarea in grupa a2a de munca este prin hotarare judecatoreasca, va rog sa-mi spuneti unde si cum trebuie sa ma adresez; este litigiu de munca si am inteles ca nu se taxeaza la judecatorie; ce formular trebuie sa completez, si de unde il iau?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 13:46, 24 Septembrie 2014
Nu exista formular tipizat.
Avocatii se cupa de redactari.
Taxa de timbru nu se achita.
La tribunal se depune actiunea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care sunt pasii de urmat ? anniela anniela Buna dimineata, Dupa ani de zile de tergiversare a unui dosar civil,in sfarsit s-a terminat fix cand incepea \"vacanta judecatoreasca\".Pe portalul ... (vezi toată discuția)
Restituire suma salariat - unde se depune actiunea ? se taxeaza ? oanaportar oanaportar Va supun atentiei urmatorul caz: - un angajat va trebui sa fie dat in judecata pentru Restituirea unei sume, incasate necuvenit. Este vorba despre 6913 ... (vezi toată discuția)
Solutie proces, pasi de urmat nemmy nemmy buna ziua.am dat in judecata unitatea in care lucrez pt niste drepturi salariale.in prima instanta am castigat la tribunalul dolj, iar unitatea a facut recurs ... (vezi toată discuția)