Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... formular cerere intampinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

formular cerere intampinare

intrucat singura posibiliate de a obtine incadrarea in grupa a2a de munca este prin hotarare judecatoreasca, va rog sa-mi spuneti unde si cum trebuie sa ma adresez; este litigiu de munca si am inteles ca nu se taxeaza la judecatorie; ce formular trebuie sa completez, si de unde il iau?
Nu exista formular tipizat.
Avocatii se cupa de redactari.
Taxa de timbru nu se achita.
La tribunal se depune actiunea.