Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Clauze abuzive
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Clauze abuzive

Buna ziua,
Am o intrebare legata de clauzele abuzive din cadrul unui contract credit ipotecar.
Imprumutatul a inteles si acceptat ca banca percepe un comision de administrare lunar pentru monitorizarea/inregistrarea/gestionarea riscurilor de credit asa cum acestea sunt definite in efectuarea de operatiuni de catre creditor in scopul utilizarii/rambursarii/gestionarii creditului acordat imprumutatului.
De asemenea ,imprumutatul a inteles si acceptat ca acest comision de administrare este in procent de 0% lunar,se calculeaza la valoarea soldului lunar al creditului si este perceput lunar impreuna cu rata la scadentele prevazute in graficul de rambursare ,fiind inclus in costul total al creditului si luat in considerare in calculul DAE.
ESTE SAU NU CLAUZA ABUZIVA???
Multumesc !
0% ?
Pai tocmai asta nu inteleg ,de ce mai specifica acest procent?
Poate sa va evidentieze ca nu va iau comision.sau a fost un contract tip carecandva avea un procen pt acel comision si acum au modificat doar procentul... Ce clauza abuziva daca nu va iau niciun ban ?