Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea 17/2014 vanzari terenuri extravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea 17/2014 vanzari terenuri extravilan

In cazul in care vanzatorul este reprezentat cu procura de o alta persoana, mai este obligatoriu ca dosarul de la primarie sa contina actul de identitate al vanzatorului?
Este logic sa se depuna o xerocopie a actului de identitate a acelui care a imputernicit pe un mandatar sa in reprezinte.