Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

buna seara,
as dori, va rog mult, o lamurire in ceea ce priveste urmatoarea situatie: eu si sotia avem un baietel de 7 luni jumatate, nascut in februarie 2014. la data nasterii copilului, sotia nu realiza si nici nu realizase venituri in ultimele 12 luni, iar eu eram in somaj indemnizat. intre timp, in lunile martie-aprilie eu am lucrat, apoi am stat in somaj neindemnizat pana luna aceasta, iar acum sunt din nou angajat. pot beneficia de acel stimulent de insertie de 500 ron tinand cont ca sotia sta acasa, iar eu am inceput din nou serviciul?

va multumesc anticipat
Buna seara!
Nu doresc sa intru in CCC, sta sotia cu copilul. Datorita dumneavoastra am "rotunjit" salariul cu 500 lei, suma deloc de neglijat in cresterea copilului.
Sincer multumesc si va doresc numai bine, sarbatori fericite si un an nou foarte bun din toate punctele de vedere!