Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Calcul taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Calcul taxa auto

Buna ziua,

Sunt fericita posesoare a unui autoturism din Germania si vreau sa il inmatriculez insa nu gasesc concret raspunsul la o intrebare. Masina este achizitionata cu ctr vc intre mine si un roman. Nu a fost inmatriculata in Romania. Are doar nr rosii.Ce trebuie sa traduc legalizez din actele din Germania? Se mentioneaza actul din care reiese data primei inmatriculari. Prima inmatricular este pe briful mic si cel mare. Le traduc pe ambele? Pe internet am gasit ca ctr de vz cum in germana, dar nu e cazul meu deoarece am ctr in romana, cu un roman, plus ca din ctr nu reiese data primei inmatriculari....ce parere aveti?
Actele mașinii.