Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... lnsolventa - faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

lnsolventa - faliment

buna ziua,daca firma fiind in insolventa din ianuarie 2013 a incetat activitatea de productie si am primit preaviz de 15 zile iar contractul individual de munca a incetat conform dispozitiilor art 65 alin1 si art 67 din codul muncii-legea nr.53/2003 raportate la art86 alin 6 din legea nr.85/2006 mai este posibil sa primim cele 3 salarii compensatorii scrise in contractul colectiv de munca?multumesc
lucadarius, utilizator
Sigur ca da, este foarte posibil sa primiti cele 3 salarii.
Solicitati inscrierea la masa credala a societatii debitoare si cu aceste salarii compensatorii. In masura in care vor fi valorificate bunuri, se vor achita creantele cuprinse in tabelul creditorilor.