Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Lista cu articolele pentru fiscalizarea casei de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Lista cu articolele pentru fiscalizarea casei de marcat?

Dupa obtinerea nr de ordine trbuie sa ma prezint (pentru fiscalizare )cu lista de produse alimentare si nealimentare pentru magazin, cu lista bauturilor alcolice si nealcolice pentru bar si a produselor alimentare specifice barului ...si lista produselor nealimentare si alimentare(inclusiv legume si fructe) pe care le voi vinde ambulant .
Casa de marcat va fi fiscalizata pe punctul de lucru de la magazin mixt si bar, iar aceasa va avea 3 departamente : -magazin mixt , -bar , -si ambulant.
Cum intocmesc aceasta lista?!! pentru ca marfa acum am putina, si vor mai fi articole pe care va trebui sa le cumpar ,si nu as mai vrea sa mai introduc dupa aceea banuiesc ca ma va costa alti bani alt timp ?

Fiscalizarea casei de marcat o face o firma acreditata, cea de la care, de regula, ati cumparat-o.
Va trebui sa previzualizati ce veti vinde. Inspirati-va de la cineva care are o astfel de afacere functionala. Chiar si cei care o fiscalizeaza va pot ajuta cu aceste informatii.