Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Extras
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Extras

Buna dimineata,

poate ma ajuati /indrumati ref la urmat situatie:
in dosarul de partaj au fost incluse si creditele/cardurile de cumparaturi;
pentru credite imi este clar ce extrase trebuie sa anexez,dar la cardul de cumparaturi nu am idee deoarece dupa divort acest card l-am mai folosit,desi la data divortului in extras se vede datoria care a ramas,eu achitand suma la data scadenta.
Ce documente sa anexez?
multumesc!
Trebuie sa cereti de la banca extrasele lunare ale perioadei analizate de judecator si nu doar o stare financiara, care indica doar soldul. Judecatorul doreste sa vada ce sume s-au cheltuit si, daca e posibil, sa identifice si tipul cumparaturilor efectuate.