Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Schimbare sediu social pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Schimbare sediu social pfa

Buna ziua , sotul are PFA TAXI -in apartamentul i n care am locuit. Acum am vandut apartamentul.
Doresc sa-mi spune-ti ce acte trebuie sa fac ptr a schimba sediul social .Noi am locuit in sector 2-si ne-am mutat tot in sector 2.
Multumesc si astept sa-mi raspundeti cat mai repede
Va prezentati la Registrul Comertului cu urmatoarele documente:
-decizia titularului de PFA referitoare la modificrea sediului social (unele ORCuri nu cer acest document)
-dovada spatiului (contract de inchiriere sau comodat) + extrasul de carte funciara
-certificatul de inmatriculare in original
-certificat consttator in original
-cerere, declaratia model 3, taxe
Este sau nu nevoie de acordul vecinilor, pentru noul sediu, la schimbarea sediului PFA ?
Anturaju93, utilizator