avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1649 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Schimbare sediu social pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Schimbare sediu social pfa

Buna ziua , sotul are PFA TAXI -in apartamentul i n care am locuit. Acum am vandut apartamentul.
Doresc sa-mi spune-ti ce acte trebuie sa fac ptr a schimba sediul social .Noi am locuit in sector 2-si ne-am mutat tot in sector 2.
Multumesc si astept sa-mi raspundeti cat mai repede
Cel mai recent răspuns: Anturaju93 , utilizator 20:42, 7 Ianuarie 2016
Va prezentati la Registrul Comertului cu urmatoarele documente:
-decizia titularului de PFA referitoare la modificrea sediului social (unele ORCuri nu cer acest document)
-dovada spatiului (contract de inchiriere sau comodat) + extrasul de carte funciara
-certificatul de inmatriculare in original
-certificat consttator in original
-cerere, declaratia model 3, taxe
Este sau nu nevoie de acordul vecinilor, pentru noul sediu, la schimbarea sediului PFA ?
Ultima modificare: Joi, 7 Ianuarie 2016
Anturaju93, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte schimbare sediul social societate in acelasi judet? ionela11 ionela11 Buna ziua, Dintre acte care imi trebuie sa schimb sediul social al unei firme in acelasi judet la ONRC ...imi trebuie si contractul de comodat?....noul ... (vezi toată discuția)
Acte necesare la schimbarea sediului social al firmei marcela2007 marcela2007 Sediul social este pe adresa locuintei vechi. M-am mutat si trebuie sa imi schimb sediul social pe noua adresa. Care sunt documentele necesare acestei ... (vezi toată discuția)
Info deschidere pfa razvanick razvanick Buna ziua, Poate sa ma informeze cineva cu privire la deschiderea unui PFA pentru un prieten cu sediul social in locuinta mea, as avea urmatoarele ... (vezi toată discuția)