Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Concediu de maternitate - Asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Concediu de maternitate - Asociatie de proprietari

Buna ziua,

As vrea sa stiu care sunt obligatiile unei Asociatii de Proprietari in cazul in care o angajata intra in concediu de maternitate: ce acte trebuie depuse si unde, ce contribu'ii trebuie sa plateasca angajatorul (CAS, etc.) si cum isi recupereaza banii dati angajatei?
II platiti concediile medicale pentru aceasta perioada pre si postnatala
Ati afirmat ca este angajata deci are CIM si platiti deja CAS,CASS,somaj,si toate celelalte contributii
Banii platiti pentru concedii medicale vi-i recuperati de la Casa de sanatate
Multumesc pentru raspunsul prompt. . Eram totusi interesata daca este necesara declararea la ITM, ce acte trebuie depuse acolo si care contributii se declara (si platesc) prin D112 dupa intrarea in concediu?
cristinavan, utilizator