Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... am un s.r.l. ramas in aer
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

am un s.r.l. ramas in aer

In anul 2002 am infiintat un s.r.l.,si am functionat ca magazin alimentar pana in anul 2006.Pe aceasta perioada s-a depus lunar toate actele necesare,firma avand angajat un contabil.Dar,in anul 2006 am hotarat sa inchid magazinul si sa plec din tara.Ceea ce am si facut.Din acel moment contabilul meu nu a mai depus nici un act,s.r.l.-ul ramanand in aer.Va rog din suflet sa-mi ziceti ce se poate intampla,mentionez faptul ca au trecut 3 ani de atunci.Va multumesc anticipat.
Faceti o verificare la Registrul Comertului pt. a vedea daca firma nu a fost lichidata si radiata.
Dar firma putea fi lichidata si radiata de alta persoana,daca eu sunt administratorul firmei?Si daca nu e ce mi se poate intampla?Multumesc pentru promptitudinea cu care mi-ati raspuns.
Asa cum va raspuns si predecesorul meu - verificati in primul rand pe site-ul ONRC starea firmei .

[ link extern ] /

ONRC poate sa ceara dizolvarea firmei pentru nedepunerea bilanturilor .

Am verificat.Multumesc mult.

Si care este rezultatul ??