Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cum imi pazesc proprietatea?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cum imi pazesc proprietatea?

Salutare tuturor.
Incep prin a povesti ca imi doresc sa pun bazele unei ferme de struti, dar cea mai mare problema a mea este paza si securitatea fermei; locuiesc intr-o zona in care furturile sunt la ordinea zilei si ma gandesc si sunt convins ca si eu voi fi calcat de hoti, de aceea ma gandesc sa-mi achizitionez o arma de foc cu care as vrea sa-mi pazesc acesta proprietate.
Intrebarile mele sunt: Pot face uz de arma in cazul in care au intrat pe proprietate?Avem vreo lege care sa-mi vina in sprijin?
bamse2008, utilizator
Va recomand paza umana a unei firme specializate, in cazul in care nu va permiteti va recomand instalarea unui sistem antiefractie dotat cu senzori de exterior sau bariere perimetrale. Deasemenea se mai poate monta si un sistem de supraveghere video cu infra-rosu , sistemul poate fi accesat si de la distanta cu ajutorul unei conexiuni la internet.

pentru mai multe detalii va stau la dispozitie